برش لیزری ورق آهن 15 میلیمتر

برش لیزری آهن 15 میلیمتر
برش لیزری 15 میلیمتر آهن فراتک

درباره ما

مجموعه مهندسی برش لیزر و خم کاری و جوشکاری فراتک با بیش از از 20 سال تجربه در صنعت ساخت و تولید قطعات صنعتی و 8 سال تجربه مستمر در صنعت شیت متال و برش لیزر جز اولین سازندگان دستگاه برش لیزر فایبر در ایران می باشد

خدمات برش لیزر 6 متر در 2 متر در کارگاه فراتک قابل ارایه می باشد

 درباره ما

خدمات ما

خدمات برش لیزر تا ابعاد  6 متر در 2 متر در کارگاه فراتک با بهترین کیفیت و در سربع ترین زمان قابل ارایه می باشد .

برش لیزر استیل

 چه نتایجی را می توانیم از برش لیزری استیل انتظار داشته باشیم ؟

 1-سرعت برش CUTTING SPEED

2- کیفیت لبه      EDGE QUALITY

3- محدوده برش  CUTTING RANGE

4- تاثیر حرارتی THERMAL IMPACT

5- مقدار پلیسه زیر قطعه کار

6 – گاز کمکی

1-1سرعت برش

برش لیزری استیل
برش لیزری استیل

سرعت برش لیزری به ضخامت  ورق و قدرت لیزر بستگی دارد . با کاهش ضخامت ورق  و با افزایش توان لیزر ، سرعت برش افزایش می یابد .

شکل زیر محدوده سرعت برش لیزر های با توان های مختلف را نشان می دهد.

سرعت برش باید با سایر پارامتر های برش  مانند فشار گاز کمکی و موقعیت کانوی تنظیم شود تا کیفیت برش بهینه شود

رنج سرعت برش لیزر برای توانها ی 2 کیلو وات تا 4 کیلو وات

اگر سرعت برش صحیح باشد لبه برش دارای الگوی خطی منظم و بدون پلیسه خواهد بود

برش لیزر ورق آهن فراتک

mild steel fiber laser cutting

برش لیزری CNC (LASER CUTTING)
فرآیند برش لیزری ورق آهن فراتک برای برش ورق آهن از ضخامت 0.2 میلیمتر تا حدود 20 میلیمتر مناسب است .
برای برش لیزری آهن 20میلیمتری تمام پارامتر های دستگاه از جمله جنس ورق در جه یک مخصوص برش لیزر بودن و بدون رنگ و بدون زنگ بودن و خلوص گاز کمکی برش لیزری و وضعیت نازل چه از لحاظ سالم بودن خود نازل و درست انتخاب کردن نازل و ارتفاع نازل و فشار گاز کمکی و کیفیت پرتو نور لیزر و صحت کارکرد صد در صدی توان لیزر و تمیز بودن لنز و یا آیینه ها و شیشه محافظ و …. باید در عالی ترین کارکرد خود باشند
در برش لیزر نور لیزر به صورت متمرکز گرمای شدیدی را ایجاد می کند . برش لیزری CNC یک فرآیند بسیار دقیق است و عرض (KERFبسیار باریکی را در حین برش ایجاد می کند . بنابراین می توان خطوط بسیار دقیق و نازک و سوراخ های کوچک و دقیقی را به وسیله آن برش داد .
در برش لیزر کیفیت لبه ها معمولا بسیار خوب است و تمیز و بدون پلیسه .
نکته مهم دیگر در مورد برش لیزر قابلیت اطمینان آن است عمر آن بسیار طولانی است سورس لیزر و مجموعه برش لیزری به خوبی با اتوماسیون و کنترلر CNC کار می کند و بسیار یاز عملیات برش لیزری با اتوماسیون کامل انجام می گیرد .
تصور کنید یک ورق به ابعاد 1500*3000 میلیمتر را روی میز دستگاه برش لیزر CNC قرار می دهید و دکمه استارت را فشار می دهید و وقتی فردا صبح بر می گردید صدها قطعه بریده شده را تحویل میگیرید و قطعات شما آماده است .
با توجه به پیجیدگی های لیزر CO2 را برای برش با سرهای برش(CUTTING HEAD) متعدد در یک دستگاه به کار نمی گیرند با این حال در دستگاه های برش لیزر فایبر، برش با سر ها ی برش(CUTTING HEAD ) متعدد امکان پذیر است .
راه های زیادی برای برش ورق آهن وجود دارد بعضی از آنها برای اتوماسیون (CNC) مناسب هستند و بعضی مناسب نیستند . بعضی از آنها مناسب ورق های نازک هستند و بعضی از آنها مناسب ورق های ضخیم . بعضی از آنها سریع هستند و بعضی آرام و آهسته .بعضی از آنها از نظر قیمت به صرفه و ارزان هستند و بعضی گران . بعضی دقیق هستند و بعضی این طور نیستند .

لیزر فراتک